Axis

 • Seçkin görüş performansı

 • Keskin görsel netlik ve yüksek kontrast duyarlılık

 • Doğal sari kromoforlu hibrid akrilik materyal

 • Küçük kesiden kontrollü implantasyon ve rotasyon kolaylığı

 • Yüksek rotasyonel stabilite

İDEAL HASTA SEÇİMİ

Axis Torik GİL, katarakt cerrahisi geçirecek, 1.5-5.5 dioptri aralığında astigmatı bulunan hastalar için tasarlanmıştır.

DOĞRU ASTİGMAT ÖLÇÜMÜ

Operasyon sonrası kırılma silindirini azaltmaya uygun gücü belirlemek için keratometri ile operasyon öncesi astigmatizmayı ölçün. Korneal topografi ve refraksiyon da dik kornea meridyenini doğrulamak için kullanılmalıdır.

ASTİGMATİK NÖTR CERRAHİ

Katlanabilir merceği, küçük, sütürsüz bir keşiden içeri yerleştirmek için Aquaject enjektör sistemi kullanılabilir. Cerrahiye bağlı astigmatizmayı en aza indirin ki korneal kurvatür değişmesin.

DOĞRU GİL HİZALAMASI

Axis Torik GİL hesaplama sitesinde, özel olarak tasarlanmış çevrimiçi yazılım bulunur. Bu uygulama, hastanın göz ölçümlerini, önerilen cerrahi güçlerin bir listesini ve Axis TORIC GİL’in doğru yerleştirilişini gösteren açık ve net bir yönlendirme şema oluşturur. Astigmatizmanın maksimum düzeltilmesini sağlamak için, merceğin silindirik düzeltmesinin eksenini gösteren iki işareti kullanın ve bu işaretleri dik korneal meridyen ile hizalayın.

ÖNGÖRÜLEBİLİR YÜKSEK KALİTELİ SONUÇLAR

1.50 – 6.00 D silindirik güçteki lens optikleri, korneal düzlemde 1.00 – 4.75D astigmatizmayı düzgün implantasyon ve oryantasyon ile düzeltir. AXIS tarafından yapılan randomize, prospektif, kontrollü klinik çalışma, Torik GİL implantasyonunun, torik olmayan GİL implantasyonuna kıyasla, silindirdeki klinik olarak önemli azalma ile ilişkili olduğunu göstermiştir.

KATARAKT CERRAHİSİNİN SANATI VE BİLİMİ

Katarakt cerrahisi ve GİL yerleştirilmesi artık daha önce hiç olmadığı kadar hızlı ve güvenli. Bununla birlikte, önceden var olan tedavi edilmemiş astigmatizma, hastanın görme keskinliğini olumsuz yönde etkileyebilir. Artık AXIS Torik GİL ile, daha önceden var olan astigmatizmayı değiştirmek için korneal kurvatürü değiştirmenize artık gerek yok. AXIS Torik GİL, katarakt hastalarınıza tek bir refraktif işlemle eşsiz bir görme sunmak için tasarlanmıştır. Bu inovasyon lensi, önceden var olan astigmatizmi 2.2 mm’lik küçük küçük kesiyle düzeltmenizi sağlayan bir torik optiğe sahiptir.

AXIS TORİK GİL İLE BAŞARININ FORMÜLÜ

AXIS Torik GİL, katarakt cerrahisinde implantasyon konusunda bir ilerlemedir. Hastanın önceden var olan astigmatizmasını tek bir küçük kesi işlemiyle düzeltebilirsiniz. Aşağıdaki adımları Torik GİL uygulamanıza entegre edin:

 • Enjeksiyon Tekniği – Aquaject sistemiyle tecrübe kazanın.
 • Cerrahi indüklediğiniz astigmatı hesaplayın.
 • Ameliyat öncesi doğru astigmatik ölçümleri yapın.
 • Lens seçiminde hesaplayıcıyı kullanın.
 • Lensi bir kapsüler torbaya yerleştirin ve hassas bir şekilde konumlandırın.
 • Cerrahi sonucunuzu postoperatif refraksiyon ile doğrulayın.
Tip Kapsüler Torbaya İmplantasyon için Tek Parça Katlanabilir Monofokal Torik GİL
Malzeme Hibrid Akrilik (HEMA+EOEMA), %25 Su İçerikli BENZ Materyal
Renk Doğal Sarı Kromofolu
Optik/Genel Boyut 6.00 / 11.00 mm
Optik Dizayn Asferik
Haptik Yapısı Quadra Loop, 5° Angülasyon
Kırılma Endeksi @546nm 1.462
A-constant 118.5 (SRK-T)
Güç Aralığı Sferik: 10.00 – 30.00 D aralığında (0.50 D artış)
Silindirik: 1.50 – 6.00 D aralığında (0.75 D artış)
Sterilizasyon Buhar