Revive

 • İleri Optik Tasarım

 • Apodize Difraktif Optik

 • Geometrik Tasarım

 • Bio-uyumluluk & Görüş Kalitesi

Küçük Kesi İmplantasyonu Avantajı

 • 2.2 mm’den küçük kesi ile kolayca ve güvenli bir şekilde enjekte edilerek cerrahi kaynaklı astigmatizma riskini düşürür.

 • Daha az inflamasyon, Ameliyat sonrası hızlı iyileşme

 • Minimum kornea ve göz travması

 • Daha az endotel hücre kaybı

OMNI Lens, kataraktlı hastalara yakın ve uzak görüş için mükemmel bir odak derinlik ve kontrast duyarlılığından ödün vermeden tüm ışık koşullarında yüksek dereceli görüş bağımsızlığı sağlayan Revive adlı yeni apodize difraktif çok odaklı katlanabilir GİL’i piyasaya sundu.

İleri Optik Tasarım

Revive, optik ve mekanik mühendislerinden oluşan profesyonel ar-ge ekibi tarafından en ileri araçlar kullanılarak tasarlanmıştır. Optik difraktif apodize asferik profil, tescilli algoritmalar ve en son yazılım kullanılarak geliştirilmiştir. Basamakların yüksekliği, farklı odaklarda ışık kapsamasını belirler. Lens apodize ve pupil çapı ile uyumludur. Her bir adım yüksekliği artan çapla birlikte azalır. Bu şekilde, apodizasyon, parlak ışıkta okurken yakın görüş ve gece sürüş sırasında uzak görüş lehine enerji dağıtımına yardımcı olur. Revive Difraktif Multifokal Katlanabilir Lens, ko-polimer akrilik malzemeden üretilmiştir ve asferik optik tasarımına sahiptir. GİL’in negatif asferik özelliği, kornea tarafından oluşturulan silindirik kırılmayı telafi eder ve optimum kontrast hassasiyeti ve maksimum odak derinliği sağlar. Optiğinin çapı 6,0 mm’dir. Gözlük düzleminde yaklaşık + 2. 8 D’ye eşdeğer olan + 3.5 D’lik yakın ekleme sağlar. GİL’lerin toplam uzunluğu elastik balans haptik ile 12,5 mm’dir ve materyalin yüksek esnekliği nedeniyle 2.2 mm’den daha az kesi ile implante edilebilir.

Apodize Difraktif Optik

Difraktif basamakları, çeşitli ışık koşullarındaki pupil çapına uygun olarak 5.00 mm merkezi bölgede bulunur. Adımlar bir apodizasyon fonksiyonunu izler, yani hastanın tüm gün boyunca rahatça çalışabilmesi için tasarlanmış bir algoritmaya göre yükseklikleri azalır.

Difraksiyon profili ile bütünleşen asferik yüzey, her koşulda mükemmel bir görüş sağladığı klinik olarak kanıtlanmış olan bir optiktir.

Son teknoloji ürünü apodize difraktif yüzey, gün boyunca görsel işlevsellik sağlar:

 • Fotopik koşullarda, pupil küçüldüğünde, Difraktif Multifokal Katlanabilir lens uzak görüş için ışığın %65’ini ve yakın görüş için %35’ini dağıtarak tüm gündüz aktiviteleri için ışık sağlar.
 • Mezopik ve skotopik koşullarda pupil büyüdüğünde, uzak görüş ışık enerjisinin çoğunu alarak gece görmeyi ve karanlıkta araç sürmeyi sağlar.
 • Revive Difraktif Multifokal Katlanabilir Lens, yakın ve uzak mesafe için kaliteli görüş sağlar.
 • Revive Difraktif Multifokal Katlanabilir Lens, kontrast duyarlılığından ödün vermeden görsel kaliteyi iyileştirmek için küresel sapıncı düzeltir.
 • Revive Difraktif Multifokal Katlanabilir Lens, gece olduğu gibi düşük ışık koşullarında da görüşü iyileştirir.

Geometrik Tasarım

 • Revive Difraktif Multifokal Katlanabilir Lens, elastik balans haptik tasarımı sayesinde operasyon sonrası mükemmel stabilite ve odaklama sağlar.
 • Elastik balans haptik tasarım lens davranışı, küçük kapsüler torba içindeki “tek blok” GİL’lere benzerdir ve geniş kapsüler torbadaki “3 parçalı” GİL’lerle kıyaslanabilir.
 • PCO olasılığını en aza indirmek için 360 derece keskin kenarlı optik tasarım.

Bio-uyumluluk & Görüş Kalitesi

Revive Difraktif Multifokal Katlanabilir Lens, hidrofilik ve hidrofobik monomerleri uzun ve başarılı bir lntraoküler biyo-uyumluluk ile birleştiren eşsiz bir kopolimerden üretilmiştir:

 HEMA-Hydroxyethylmethacrylate EOEMA- Ethoxyethlmethacrylate
 Hidrofilik Akrilik  Hidrofobik Akrilik
 Mükemmel biyo-uyumluluk  Direnci ve stabiliteyi artırır
 Operasyon sonrası inflamasyonu minimize eder  Hızlı dehidrasyondan kaçınır
 Her sıcaklıkta hemen ve naikçe açılır  GİL’den kaynaklı göz yaşarmasını ve izleri önler
 Harika psödo elastiklik  Yüksek kırılma indeksi

.

Revive Difraktif Multifokal Katlanabilir Lens’in malzemesi, retinanın daha iyi korunması için kontrast hassasiyetinden ve derinlikten ödün vermeden viyole filtreli kromosfer içerir. Revive DMF Lens 440 nm dalga boyu altındaki ışığı bloke ederek retina koruması sağlar.

 Malzeme  Hibrid Akrilik (Co-polymer HEMA + EOEMA)
 Model No.  YSQFL 600DF
 Optik Boyutu  6.00mm
 Genel Boyut  11.00 mm (4 haptik) / 12.50 mm (Balans C haptik)
 Optik Tasarımı  Asferik profilli Difraktif  Multifocal Optik
 Haptik Angulasyon  5°
 Kenar Tasarımı  360° Keskin Kenar
 Kırılma Indeksi  1.46 (Sulu @ 35 °C)
 Tahmini A.Constant  118.2
 Ön Kamara Derinliği  5.08
 Sterilizasyon Metodu  Buharlı Sterilizasyon
 Güç  0.0 ile 30.0 arası (15 ila 25 in 0.5 artış)